Powrót do aktualności

Powrót zimy

2014-01-25

W tym roku zima zaskoczyła nieprzyjemnie chyba wszystkich. Tych, którzy czekali na taką prawdziwą zimową aurę ze śniegiem i kilkustopniowym mrozem, ale nie mogli się jej doczekać. I tych, którzy myśleli, że skoro zima do tej pory nie przyszła, to znaczy, że już jej nie będzie i szybciej w tym roku powitamy wiosnę.

Ku uciesze fanów zimy, w końcu ją mamy. Wyciągi, mimo że jeszcze parę dni temu w większości miejsc w Polsce były nieczynne, dziś pracują pełną parą. Wszyscy spragnieni białego szaleństwa cieszą się, że stoki są ponownie ośnieżone. Ich właściciele i zarządcy cieszą się na pewno o wiele bardziej. W ubiegły poniedziałek zaczęły się ferie zimowe i w całej Polsce w różnych województwach potrwają do końca lutego.To oznacza, że ośrodki narciarskie przy tak pięknej pogodzie będą ponownie oblężone.

Wielu ma nadzieję, że zima potrwa również co najmniej do końca lutego. Co prawda prognozy pogody przewidują temperatury lekko powyżej zera, ale to nie powinno wpłynąć negatywnie na warunki w ośrodkach narciaskich. Trasy narciarskie mocno dośnieżane zarówno naturalnie, jak i sztucznie czynne będą na pewno jeszcze przez kilka tygodni.