Powrót do aktualności

Sezon ruszył na dobre

2013-12-14

Pojedyncze wyciągi narciarskie ruszyły prawie 3 tygodnie temu. W ten weekend sezon narciarski zaczął się na dobre.

W Beskidach pojeździć można było już w Wiśle, Szczyrku, Istebnej i w Rzykach. Zgodnie z zapowiedziami w ten weekend na swoje trasy zapraszali do Ustronia na Czantorię i do Zawoi na Mosorny Groń.Na Podkarpaciu do tej pory czynne były tylko dwie trasy w ośrodku Kiczera Ski w Puławach k. Rymanowa. Na ten weekend planowane były otwarcia tras również w innych ośrodkach w regionie. Na narciarzy czekają już na stoku Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych i w Chyrowej k. Dukli. 

Na Podhalu mimo odwilży dobre warunki były pod Nosalem w Zakopanem, na Bani w Białce Tatrzańskiej, na stokach Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach, Jaworzyny Krynickiej w Krynicy i Dwóch Dolin w Wierchomli-Muszynie., a także na Wierchu Olczańskim i Rusin-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Rozpoczęcie sezonu zaplanowały na ten weekend również ośrodki Harenda i górna Gubałówka, oraz Polana Szymoszkowa. Pojeździć będzie można też w Jurgowie, Małem Cichem, Suchem, Witów-Ski w Witowie, Beskid w Spytkowicach, Zadział w Nowym Targu i w Orawce.
Najmniej czynnych tras jest na Śląsku. Tam z powodu braku śniegu poszusować można jedynie na Czarnej Górze (czynne cztery wyciągi) i w Zieleńcu (czynne dwa wyciągi). W rejonie Karpacza i w Szklarskiej Porębie pokrywa śnieżna to 5-8 cm i trasy narciarskie są nadal zamknięte. Zima jednak dopiero się zaczyna, więc niedługo na pewno wszystkie ośrodki narciarskie w Polsce będą nas do siebie zapraszać.