Jak dobrać długość nart?

Tak naprawdę, ilu narciarzy, tyle będzie odpowiedzi na to pytanie. Wybór długości nart jest sprawą indywidualną, uzależnioną od grupy nart, umiejętności narciarza oraz jego wzrostu i wagi. W przypadku najbardziej popularnych w Polsce nart allround, dobrze aby sięgały one narciarzowi do brody. Początkującym narciarzom o typowej budowie ciała polecamy zazwyczaj narty krótsze i miękkie. Pozwala im to o wiele łatwiej zapanować nad nartą podczas pierwszych niezbyt szybkich zjazdów na stoku. Osobom zaawansowanym polecamy narty dłuższe (sięgające nosa) i twardsze, umożliwiajace komfort jazdy przy znacznie większych prędkościach.

 

Jak dobrać długość deski snowboardowej?

Dobierając deskę należy kierować się przede wszystkim wzrostem, wagą ciała i umiejętnościami. Dla początkującej osoby o typowej budowie ciała dobierzemy deskę miękką. sięgającą brody. Taką deską o wiele łatwiej manewrować podczas nauki jazdy. Zaawansowani i średniozaawansowani mogą pozwolić sobie na deskę trochę twardszą i sięgającą do odcinka między brodą a nosem. Eksperci zdecydują się na deskę sięgającą co najmniej oczu. To długość deski dla osób, które nie boją się rozwijać bardzo dużych prędkości na stoku i czują się na nim bardzo pewnie.

 

Dobór sprzętu narciarskiego czy snowboardowego to rzecz bardzo indywidualna. Często najpierw trzeba spróbować jazdy na nartach czy desce, żeby wiedzieć, jaki sprzęt będzie najodpowiedniejszy.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służymy pomocą.